Manicure – rodzaje zabiegow

Manicure - rodzaje zabiegow

Manicure – rodzaje zabiegow

Spośród szeregu rozmaitych rodzajów zabiegów specjalistycznych, jakie są dzisiaj bardzo popularnym typem oferty renomowanych klinik kosmetycznych, warto wspomnieć między innymi o usługach z zakresu manicure, czyli dbałości o paznokcie. Przez taki rodzaj zabiegu rozumie się szereg wielorakich działań pielęgnacyjnych, jakie mają na celu zapewnienie naszym paznokciom należytej higieny oraz estetyki. W tym celu niezbędne okazuje się między innymi dostosowanie rodzaju manicure do potrzeb i preferencji klientów. Warto wiedzieć, że ze względu na niesamowicie duże zróżnicowanie rozmaitych typów zabiegów z zakresu manicure można mówić na ten moment o występowaniu manicure, który nadaje się też do zastosowania wśród panów.

Manicure - rodzaje zabiegow

I tak na przykład warto mieć na względzie klasyczny manicure, który polega na wypolerowaniu płytki paznokcia, obcięciu skórek, wyrównaniu i nadaniu kształtów paznokciom, a co za tym idzie ogólne zadbanie w podstawowym wymiarze o ich płytkę. Dlatego też nie powinno nas dziwić w żadnym stopniu to, że płytka naszego paznokcia wymaga specjalistycznej ochrony, aby nie doszło do jej nieładnych odkształceń itd. W związku z tym bardzo popularne będzie na pewno wykonywanie klasyczne manicure wśród panów, bowiem nie musi on wiązać się nawet z polerowaniem i wklepywaniem oliwki w płytkę, więc paznokcie nie będą błyszczały. Jeżeli zaś chodzi o panie, to w ich zakresie wybór zabiegów ze sfery dbałości o paznokcie jest naprawdę niesamowicie szeroka. Wydziela się na przykład manicure tradycyjny ale w odróżnieniu od tej wersji zupełnie podstawowej wzbogacony o pomalowanie kolorowym lakierem czy chociażby nałożenie odżywki bezbarwnej, która nada połysku.

Kolejny rodzaj poza manicure tradycyjnym, jaki wiąże się z kapsułkami pielęgnacyjnymi czy masażem wokół paznokci, w celu zmiękczenia skórek, warto również popatrzeć na ciekawą ofertę manicure biologicznego. Jest to zabieg specyficzny, wręcz wąska kategoria manicure opierająca się zwłaszcza na zastosowaniu takich metod dbałości o płytkę, aby nie było kontaktu płytki z metalowymi przyborami, jakie w manicure klasycznym są wręcz podstawowym instrumentem wykorzystywanym przez kosmetyczkę, Jest to w pełni naturalny zabieg, który ma na celu nie zakrwawienie płytki podczas wycinania skórek, ale odżywienie paznokci maksymalnie jak to możliwe. W tym celu aplikuje się rozmaite preparaty pielęgnacyjne typu zioła, olejki czy też peelingi – ale wszystkie one nie na bazie chemii, zaś w oparciu o ekologiczne, naturalne i roślinne czy tez organiczne składy.

Manicure - rodzaje zabiegow

Warto pamiętać, że w tym przypadku odciąganie skórek ich obsuwanie czy nawet usuwanie odbywa się za pośrednictwem patyczka bambusowego, a więc nawet w tym przypadku odpadają drastyczniejsze metody typu cążki bądź nawet klasyczne krzywe nożyczki do paznokci. Nie ma tez frezarki i metalowego pręcik do zsuwania skórek. Patyczki często robione są też z herbacianego drzewa, natomiast pilniczki są kamienne. W ten sposób nie ma trudności z uzyskaniem tak samo zadowalającego efektu jak w przypadku piłowania czy polerowania i wycinania skórek z zastosowaniem materiałów metalowych.

Jeszcze co innego to manicure spa, jest to swego rodzaju rytuał, który bardzo często ma na celu coś więcej niż wyłącznie prezentowanie poprawionej kondycji dłoni, jako efektu finalnego. Dużo bardziej istotna jest w tym przypadku relaksacja, dlatego też osoby poddające się zabiegowi manicure SPA stawiają w głównej mierze na to, aby pielęgnacja płytki paznokcia wiązała się z relaksacyjnym masażem, a często rekomendowane ośrodki SPA mają w ramach tejże oferty dodatkowo aromaterapię, która oddziałuje także na bodźce zapachowe i pobudzone zostają wszelkie nasze zmysły. Ciepły manicure jest to następny typ manicure, jaki stosowany jest zwłaszcza w okresie zimnych miesięcy, a zatem na sezon zimowy oraz późną jesienią czy też bardzo wczesną wiosną. Chodzi bowiem w tym przypadku o kompletną poprawę stanu dłoni zniszczonych przez odmrożenia, szorstkich dłoni, przesuszonych, wręcz pękających jak pięty czy łuszczących się na skutek nienoszenia rękawiczek mimo wysokich mrozów, silnego oddziaływania w niekorzystny sposób wiatru gwałtownie wiejącego na pozbawione okrycia ręce, ale także w związku z centralnym ogrzewaniem, które także w dużym stopniu wysusza dłonie.

Wtedy robione są w salonach kosmetycznych na przykład zabiegi parafinowe czy też ciepłe kąpiele. DO tego celu stosuje się na przykład odpowiednio skomponowane zestawy aromatycznych olejków. Jeszcze co innego to manicure na zimno jaki jest idealny na lato, jako odpowiednik manicure parafinowego z zimy czy jesieni. Ten rodzaj na zimno także wiąże się z charakterystycznym hydromasażem, w nim najczęściej występują specyficzne odzywki, w postaci kapsułek. Na koniec jeszcze krótka wzmianka o najbardziej odżywczym dla paznokci ze wszystkich opisywanych tu zabiegów na płytkę manicure japońskim. Jest to metoda wcierania w płytę specjalnych glinek, jakie wyławiane są z Morza Japońskiego, stąd też charakterystyczne nazewnictwo tego zabiegu.

napisane przez: